X


Przypomnienie hasła do DirectAdmin

Podaj swój login oraz domenę:
Login:
Domena:
Połączenie szyfrowane    


Copyright © 2023 Linux.PL


X


Opłać swoje usługi

Podaj kwotę i opis płatności
Kwota brutto płatności:  PLN   
Nr faktury:
Następnie zostaniesz poproszony o potwierdzenie.
   


Copyright © 2023 Linux.PL


X


Zmiana hasła do poczty

Wypełnij poniżej wymagane informacje:
Adres e-mail:
Aktualne hało:
Nowe hasło:
Powtórz nowe hasło:
Domena:
Połączenie szyfrowane    


Copyright © 2023 Linux.PL


X


Roundcube - Logowanie do poczty

Proszę swoją domenę:
Domena:
Następnie zostaniesz poproszony o podanie loginu i hasła
Połączenie szyfrowane    
Zmiana hasła

Copyright © 2023 Linux.PL


X


Logowanie do panelu DirectAdmin

Proszę podać nazwę użytkownika, hasło oraz swoją domenę:
Login:
Hasło:
Domena:
Połączenie szyfrowane    
Zapomniane hasło?

Copyright © 2023 Linux.PL


X


Logowanie do panelu phpMyAdmin

Proszę podać swoją domenę:
Domena:
Następnie zostaniesz poproszony o podanie loginu i hasła
Połączenie szyfrowane    


Copyright © 2023 Linux.PL


X


Logowanie do ustawień poczty

Proszę podać swój adres email:
E-mail:
Następnie zostaniesz poproszony o podanie loginu i hasła
Połączenie szyfrowane    


Copyright © 2023 Linux.PL


Pomoc - Hosting

Jeżeli nie znajdziesz rozwiązania swojego problemu, skontaktuj się z nami.

Ustawienia Modsecurity w panelu DirectAdmin

Videoporadnik Poradnik zawiera materiały wideo: Przewiń do filmu »

Modsecurity - mówiąc w dużym uproszczeniu jest rodzajem firewalla, który analizuje i filtruje w czasie rzeczywistym ruch na serwerze www. Dzięki temu zagrożenia, które mogą zaszkodzić naszej stronie są natychmiast blokowane.

Reguły modsecurity są skonfigurowane na tyle optymalnie, by nie powodowały blokady podczas normalnej pracy i przeglądania strony. Czasem jednak może się zdarzyć taka sytuacja, że zablokowana zostanie jakaś podstrona np. w panelu zarządzania CMS lub sklepu. Objawia się to nagłym wystąpieniem błędu 403.

W takiej sytuacji możemy sprawdzić powód występowania takiego błędu analizując logi błędów swojej strony. Jeżeli przyczyną jest blokada modsecurity powinniśmy w nich odnaleźć wpis podobny do poniższego:

[Fri Jan 29 11:09:53.633644 2021] [:error] [pid 17219:tid 139703357511424] [client 1.2.3.4:49198] [client 1.2.3.4] ModSecurity: Access denied with code 403 (phase 2). Match of "contains cpanel" against "REQUEST_URI" required. [file "/usr/local/cwaf/rules/02_Global_Generic.conf"] [line "55"] [id "211190"] [rev "9"] [msg "COMODO WAF: Remote File Access Attempt||janek.linux.pl|F|2"] [data "Matched Data: /etc/ found within REQUEST_URI: /test.php?id=/etc/passwd"] [severity "CRITICAL"] [tag "CWAF"] [tag "Generic"] [hostname "janek.linux.pl"] [uri "/test.php"] [unique_id "YBPe8SZapoZWQVKzqVFUxAAAAGE"]

Na czerwono zaznaczony został identyfikator reguły, która spowodowała blokadę. W konfiguracji modsecurity w panelu będziemy mogli wyłączyć tę regułę, dzięki czemu wyeliminujemy powstawanie błędu - oczywiście jeżeli jesteśmy pewni, że występuje on w wyniku błędnego działania tej reguły.

Aby przejść do ustawień aplikacji, należy zalogować się do panelu DirectAdmin i wybrać opcję „Ustawienia Modsecurity” w sekcji „Bezpieczeństwo”.

W efekcie otworzy się okno ustawień firewalla.

Domyślnie aplikacja jest włączona, o czym możemy przekonać się w górnej części ekranu. W każdej chwili można dezaktywować Modsecurity, jednak ze względów bezpieczeństwa nie jest to zalecane. Robi się to przełączając parametr „SecRuleEngine” na „Off” i zatwierdzając zmianę przyciskiem „Save”. W analogiczny sposób można włączyć zabezpieczenie.

W tej samej części okna znajduje się także przycisk „Reset”, pozwalający zresetować firewalla. Zrobienie tego przy wyłączonym Modsecurity, automatycznie włącza zabezpieczenie.

Sekcja „ModSecurity Skipped Rules” pozwala wykluczyć z opcji firewalla reguły, które uważamy za niepożądane. Zwykle, gdy administrator nie ma dostępu do jakiejś części strony bezpośrednio przez przeglądarkę, w logach błędów zapisywane są informacje o przyczynie takiego stanu. Jeśli blokady dokonał Modsecurity, informacja o tym będzie zawarta w logu, wraz z numerem ID reguły - o czym pisaliśmy na wstępie. W tym miejscu można tę regułę zablokować, wprowadzając jej identyfikator (ID) w odpowiednie pole na tej stronie. Kliknięcie przycisku „Add SecRuleRemoveById” zatwierdza wybór, zaś przyciskiem „Delete” można skasować zaznaczone wykluczenie.

W dolnej części strony dostępny jest podgląd logów Modsecurity (tylko i wyłącznie generowanych przez tę aplikację) oraz możliwość zastosowania osobnych reguł firewalla względem istniejącej na serwerze subdomeny.

Videoporadnik Ustawienia Modsecurity w panelu DirectAdmin

[top]