Proszę podać nazwę użytkownika, hasło oraz swoją domenę: |
Jeżeli nie znajdziesz rozwiązania swojego problemu, skontaktuj się z nami.
Oprogramowanie Softaculous, dostępne za darmo na naszym hostingu, umożliwia szybką instalację strony na WordPressie, bez znajomości tego systemu i bez specjalnego wysiłku.
Aby rozpocząć instalację nowej strony, należy wybrać opcję „WordPress” w sekcji „Aplikacje” panelu DirectAdmin.
W efekcie otworzy się strona zarządzająca instalacjami WordPressa, gdzie klikamy na niebieski przycisk z napisem „Install”.
Na kolejnej stronie możemy od razu przejść do instalacji, klikając niebieski przycisk z napisem „Instaluj” na dole strony lub zmodyfikować podstawowe informacje o przygotowywanej witrynie. Jeśli teraz się na to nie zdecydujemy, zawsze będzie można zrobić to bezpośrednio z panelu administracyjnego zainstalowanej strony.
Wygodniej jest jednak już teraz zmodyfikować te informacje.
Wybór wersji WordPressa – pozwala wybrać dowolną z dostępnych wersji, należy jednak pamiętać o tym, że na najnowsze wersje zawierają wiele usprawnień i aktualizacji, ale mogą na nich nie działać niektóre wtyczki przygotowane dla wcześniejszych wersji.
URL instalacji – pozwala określić adres, pod którym będzie dostępna strona. W przypadku pojedynczej instalacji domyślna wartość (odpowiadająca nazwie domeny) jest w porządku. Gdy na serwerze zainstalowanych jest więcej stron, należy do każdej instalacji użyć osobnego katalogu.
Nazwę strony wybieramy samodzielnie, będzie ona wyświetlana przez przeglądarkę i pod nią nasza strona będzie funkcjonowała w wyszukiwarkach internetowych.
Opis strony to dodatkowe rozszerzone informacje o naszej stronie – one także mogą pojawiać się w wynikach wyszukiwarki internetowej.
Opcja Multisite pozwala na stworzenie kilku witryn zarządzanych z poziomu jednego panelu administracyjnego WordPressa. Zwykle nie ma potrzeby włączania tej opcji.
Opcje tworzenia konta administratora pozwalają określić jego login, hasło oraz adres e-mail. Zdecydowanie niezalecane jest pozostawianie domyślnego hasła, dlatego warto zmienić je na coś własnego i bardziej złożonego.
Wyboru języka dokonujemy zgodnie z własnymi preferencjami. Poniżej znajduje się opcjonalna możliwość zainstalowania dwóch dodatkowych wtyczek – pierwsza z nich zabezpiecza konta przed atakami typu bruteforce, druga zaś instaluje klasyczny edytor postów na stronie.
Poniżej znajduje się również możliwość samodzielnego skonfigurowania bazy danych, którą będzie wykorzystywać instalowana strona, oraz wybór szablonu, który będzie można zmienić już w panelu administracyjnym witryny.
Wprowadzone dane zatwierdzamy kliknięciem w przycisk „Instaluj”. Opcjonalnie można jeszcze podać swój adres e-mail, na który zostanie wysłana informacja z podsumowaniem instalacji.
Po chwili strona zostanie zainstalowana i wyświetli się podsumowanie procesu z adresem strony oraz adresem logowania do panelu administracyjnego.