X


Przypomnienie hasła do DirectAdmin

Podaj swój login oraz domenę:
Login:
Domena:
Połączenie szyfrowane    


Copyright © 2023 Linux.PL


X


Opłać swoje usługi

Podaj kwotę i opis płatności
Kwota brutto płatności:  PLN   
Nr faktury:
Następnie zostaniesz poproszony o potwierdzenie.
   


Copyright © 2023 Linux.PL


X


Zmiana hasła do poczty

Wypełnij poniżej wymagane informacje:
Adres e-mail:
Aktualne hało:
Nowe hasło:
Powtórz nowe hasło:
Domena:
Połączenie szyfrowane    


Copyright © 2023 Linux.PL


X


Roundcube - Logowanie do poczty

Proszę swoją domenę:
Domena:
Następnie zostaniesz poproszony o podanie loginu i hasła
Połączenie szyfrowane    
Zmiana hasła

Copyright © 2023 Linux.PL


X


Logowanie do panelu DirectAdmin

Proszę podać nazwę użytkownika, hasło oraz swoją domenę:
Login:
Hasło:
Domena:
Połączenie szyfrowane    
Zapomniane hasło?

Copyright © 2023 Linux.PL


X


Logowanie do panelu phpMyAdmin

Proszę podać swoją domenę:
Domena:
Następnie zostaniesz poproszony o podanie loginu i hasła
Połączenie szyfrowane    


Copyright © 2023 Linux.PL


X


Logowanie do ustawień poczty

Proszę podać swój adres email:
E-mail:
Następnie zostaniesz poproszony o podanie loginu i hasła
Połączenie szyfrowane    


Copyright © 2023 Linux.PL


Pomoc - Hosting

Uwaga! Porady oznaczone symbolem Videoporadnik oznaczają, że zawierają materiały w formie filmów wideo.

Jeżeli nie znajdziesz rozwiązania swojego problemu, skontaktuj się z nami.

Autorespondery i wiadomości urlopowe

Videoporadnik Poradnik zawiera materiały wideo: Przewiń do filmu »

Autoresponder jest usługą, która umożliwia automatyczne wysyłanie zdefiniowanej odpowiedzi na przesłane wiadomości e-mail. Może to być na przykład potwierdzenie odebrania wiadomości lub aktualny cennik, który klient otrzyma po przesłaniu dowolnej wiadomości na dany adres itp. Ustawia się go na czas nieokreślony z możliwością określenia odstępu czasu, co jaki system wyśle ponowną odpowiedź w przypadku ponownego otrzymania wiadomości od tego samego nadawcy.

Podobną usługą są tzw. wiadomości urlopowe. Konfiguruje się je jednak tak, by działały przez określony czas – na przykład właśnie podczas naszego urlopu, kiedy nie odczytujemy poczty firmowej i w odpowiedzi wskazujemy inną osobę do kontaktu.

Aby utworzyć autoresponder należy zalogować się do panelu DirectAdmin i wybrać opcję „Autorespondery” w sekcji „E-mail”. Aby utworzyć wiadomość urlopową, klikamy pozycję niżej – na opcję „Wiadomości urlopowe”.

Po wybraniu odpowiedniego odnośnika, otworzy się strona, na której znajduje się lista wszystkich aktywnych autoresponderów lub wiadomości urlopowych. Aby utworzyć nową wiadomość, należy wybrać odnośnik ponad listą – „Utwórz nowy autoresponder” lub „Utwórz nową wiadomość urlopową”.

Kolejne okno różni się tylko jedną sekcją, dostępną dla wiadomości urlopowych i nieobecną na stronie tworzenia autorespondera. Jest to sekcja z datami początku i końca urlopu. W zamian autoresponder posiada opcję automatycznego wysyłania kopii wiadomości na inną skrzynkę.

Sekcja konto pozwala określić której ze zdefiniowanych na serwerze skrzynek poczty elektronicznej ma dotyczyć tworzone narzędzie. Wyboru dokonujemy z rozwijanej po kliknięciu listy.

Prefiks tematu określa przedrostek, który zostanie dodany do tematu wiadomości zwrotnej do osoby nadsyłającej wiadomość.

Kodowanie znaków odpowiedzi to sposób kodowania polskich (i nie tylko) znaków diakrytycznych w wiadomości. Zalecane jest wybranie tutaj opcji UTF-8, jako najbardziej uniwersalnej i zgodnej z ogólnie przyjętymi standardami.

Nagłówek określa czy wiadomość zwrotna ma być wysłana jako zwykły tekst (text/plain), czy jako kod HTML (text/html). Zwykle wybiera się opcję zwykłego tekstu.

Częstotliwość odpowiedzi pozwala określić przedział czasowy, jaki musi upłynąć między wiadomościami od tego samego nadawcy, zanim powtórnie zostanie nadana wiadomość zwrotna.

Pole „Wiadomość” pozwala samodzielnie skomponować treść odsyłanego e-maila. W przypadku wiadomości urlopowej w dobrym tonie jest poinformowanie o planowanym terminie zakończenia urlopu oraz wskazanie osoby, z którą zamiennie można kontaktować się w tym okresie w ważnych sprawach.

Początek i koniec urlopu (opcja dostępna tylko dla wiadomości urlopowej) pozwala określić przedział czasowy, w którym będą wysyłane automatyczne wiadomości.

Po zaznaczeniu opcji "Wyślij kopię (CC) do" (dostępnej wyłącznie dla autorespondera), możliwe jest podanie adresu e-mail, pod który przesłana zostanie kopia wiadomości.

Zatwierdzenie wprowadzanych danych odbywa się poprzez kliknięcie przycisku „Utwórz”.

Videoporadnik Autorespondery i wiadomości urlopowe

[top]