Baza wiedzy hosting

Znajdują się tu zebrane informacje pomocne przy pracy na naszych kontach hostingowych.

Jaki plan hostingowy wybrać?

Niezależnie od wybranego planu dostępność usług jest prawie identyczna (najtańsze nie posiadają możliwości dostępu SSH). Tak więc najważniejszą różnicą jest pojemność konta, oraz nałożony limit transferu. Plany hostingowe zaplanowane są tak aby dopasować się do najczęstszych potrzeb: dla niedużej strony "wizytówki" + 1-2 skrzynki e-mail w zupełności wystarczy konto Linux Server Mini. Jednak gdy posiadamy większą stronę, lub sklep internetowy to pakiet Linux Server PRO może się okazać idealny. Niezależnie od wybranego pakietu, masz możliwość w każdej chwili przejść na inny lub dokupić dodatkowe opcje do swojego konta: nieograniczony transfer lub dodatkową przestrzeń na pocztę e-mail.
Powrót

Możliwość testu przez 14 dni

Możliwość testowania konta przez 14 dni odbywa się na zasadzie terminu faktury proforma, którą otrzymamy po złożeniu zamówienia. Mamy na to dokładnie 14 dni - jeżeli przez ten czas uznasz, że konto nie spełnia Twoich oczekiwań po prostu nie opłacaj tej faktury i konto zostanie usunięte.
Powrót

Przekroczony limit transferu

Jeżeli Twoja strona wygeneruje większy ruch internetowy niż ma przydzielone, to automatycznie zostanie zablokowana i zamiast niej pojawi się komunikat o przekroczeniu limitu transferu. Aby temu zapobieć możesz przejść na wyższy plan lub wykupić dodatkową opcję (bezpośredno z poziomu panelu ISPConfig3), która całkowicie znosi limit transferu.
Powrót

Kopie zapasowe

Dla Państwa wygody zarządzanie kopiami bezpieczeństwa Państwa danych, można zarządzać bezpośrednio z panelu administracyjnego ISPConfig3. Można tam wybrać częstotliwość i liczbę przechowywanych kopii. Niezależnie od tego warto zgrać sobie od czasu do czasu kopię swoich plików na płytę CD/DVD.
Powrót

Indywidualne ustawienia konta

Jeżeli chciałbyś konto hostingowe dopasowane bardziej do swoich potrzeb - skontaktuj się z nami przez chat pomocy technicznej lub bezpośrednio na e-mail: admin@linux.pl. Opisz nam jakie parametry hostingu Cię interesują, a my określimy cenę i możliwości utworzenia takiego konta.
Powrót

Blokada konta lub poczty

Nagle Twoja strona przestała działać lub nie możesz odbierać lub wysyłać poczty - nie zawsze oznacza to awarię. Być może Twoje konto zostało zablokowane np. z powodu wysyłania spamu. Pamiętaj aby nie zapamiętywać w programach typu Total Commander haseł do kont FTP oraz regularnie sprawdzać komputer pod kątem wirusów i "trojanów". W większości przypadków nawet nie jesteś świadom tego, że Twój komputer został zainfekowany i zaczyna wysyłać mnóstwo maili, które zaliczane są do spamu.

Innym powodem blokady może być nadmierne obciążenie naszych serwerów przez źle zoptymalizowaną stronę - szczególnie chodzi o zapytania do bazy MySQL.
Powrót

Panel ISPConfig3

Ponieważ jako firma oficjalnie wspieramy idee Wolnego Oprogramowania - dlatego też, jako jedni z nielicznych w Polsce (lub jedyni) oferujemy do zarządzania hostingiem oprogramowanie udostępniane i rozwijane na wolnej licencji, ISPConfig3. Jest to w pełni funkcjonalny panel, który na liście swoich funkcji ma wiele pozycji niedostępnych dla reszty komercyjnego oprogramowania.

Zapraszamy do zapoznania się z pomocą dotyczącą ISPConfig3, oraz wypróbowania wersji demo udostępnionej przez producenta.
Powrót

Ask a question online Write to us... Send