Baza wiedzy domeny internetowe

Dowiedz się więcej o tym czym są domeny internetowe, w jaki sposób zarejestrować domenę oraz przedłużyć jej ważność. Dowiesz się tu również tego jak przenieść do nas i skonfigurować domenę w naszym hostingu.

Rejestracja domen

Aby zarejestrować domenę wystarczy skorzystać z naszej wyszukiwarki domen oraz wypełnić prosty formularz - bez konieczności składania uzasadnień czy przesyłania podpisanych formularzy pocztą (jak w przypadku rejestracji w NASK).

Cennik rejestracji poszczególnych domen znajduje się w dziale Domeny, domena standardowo rejestrowana jest na okres jednego roku. Czas oczekiwania na uaktywnienie domeny wynosi od kilku minut (domeny krajowe) do 48 godzin w przypadku domen zagranicznych.

Powrót

Przedłużenie domen

Standardowo po roku kończy się ważność domeny i należy ją przedłużyć na kolejny rok (lub kilka lat). Cennik przedłużenia poszczególnych domen znajduje się w dziale Domeny. Aby zapobiec przeoczeniu przedłużenia domeny już na 90 dni przed końcem ważności domeny wysyłamy pierwsze przypomnienie mailem na adres e-mail użyty do rejestracji domeny.

Powrót

Transfer od innego operatora

Jeżeli chcesz przenieść do nas posiadaną domenę lub kilka domen skorzystaj z operacji transferu domen - odbywa się to z zachowaniem terminu ważności domeny. Uwaga! Operacja jest bezpłatna dla domen .pl, transfer domen globalnych oraz międzynarodowych wiąże się z koniecznością opłacenia przedłużenia domeny na kolejny rok.
Przejdź do formularza: Transfer Domen.

Powrót

Cesja na innego abonenta

Aby zmienić właściciela domeny należy dokonać cesji praw do domeny. Wykonuje się to przesyłając do nas pocztą lub faksem wypełniony formularz: Cesja Domeny.

Powrót

Kod authinfo

Kod authinfo służy do identyfikacji i potwierdzenia ważnych operacji na domenach - głównie jest używany do transferu domeny. Jeżeli chciałbyś przenieść do nas Swoją domenę poproś aktualnego operatora domeny o bezpłatne wydanie kodu.

Jeżeli chciałbyś przenieść swoją domenę do innej firmy wypełnij odpowiedni wniosek o wydanie kodu authinfo dla domeny:
Wniosek Authinfo.
Wydawany jest on bezpłatnie, o ile nie zastrzega tego obowiązująca promocja na zakupioną domenę.

Powrót

Serwery DNS

Aby domena internetowa działała należy umieścić ją na serwerach DNS (Domain Name Server) - służą one w uproszczeniu do przekazywania informacji o adresach IP przypisanych dla poszczególnych elementów domeny.
Jeżeli posiadasz domenę wykupioną w innej firmie hostingowej możesz łatwo ją zaparkować na naszych serwerach DNS - dzięki temu będziesz mógł zarządzać domeną w naszym panelu.
Nasze serwery DNS:
dns1.linux.pl [144.76.13.239]
dns2.linux.pl [78.46.61.78]
Powrót

Obsługa domen w ISPConfig3

Zaparkowaniem domeny nazywamy utworzenie jej strefy na naszych serwerach DNS. Wykonaniem tego zajmujemy się po uprzednim zarejestrowaniu domeny lub ustawieniu naszych serwerów DNS (dns1.linux.pl i dns2.linux.pl) w panelu firmy, w której domena jest zarejestrowana.

Szybka instrukcja zaparkowania domeny:
Przechodzimy do zakładki DNS i wybieramy przycisk Dodaj nową strefę DNS za pomocą Kreatora
W polu domena wpisujemy nazwę naszej domeny (bez przedrostka www), po czym zatwierdzamy
Po zapisaniu na liście zaparkowanych domen pojawi się właśnie dodana domena.
Powrót

Ask a question online Write to us... Send