Komunikaty techniczne

Prezentujemy tu ważne informacje dotyczące stanu naszych serwerów, zapowiedzi planowanych
przerw technicznych oraz informacji o awariach.

Ostatnie komunikaty

Obciążenie i uptime:

isp.linux.pl:   10d   load: 1.81
pro.linux.pl:   0m   load: 
linux.pl:   183d   load: 0.56

Centrum wiedzy

01.09.2015: Jesienna promocja: 3 domeny PL za darmo!

  Zachęcamy do skorzystania z promocji na rejestrację dowolnych domen .pl za 0zł. Promocja rozpoczyna się dnia 01.09.2015 od godziny 6:00 do 31.12.2015 do godziny 17:00. Przez ten czas możecie Państwo zarejestrować do trzech domen polskich (.pl, .com.pl i inne funkcjonalne, .waw.pl i inne regionalne).

Przed skorzystaniem z promocji zalecamy zapoznanie się z Regulaminem Promocji.

Przejdź dalej

22.05.2015: DirectAdmin jako drugi panel hostingowy

  Od dzisiaj podczas zamawiania hostingu istnieje możliwość wyboru panelu hostingowego - DirectAdmin oraz ISPConfig. Wprowadzony przez nas DirectAdmin jest najpopularniejszym panelem, który charakteryzuje się bardzo prostą obsługą. Z kolei ISPConfig pozwala na większą separację i niezależność stron, poczty, oraz więcej zaawansowanych opcji, jak na przykład wiele wersji PHP do wyboru dla każdej strony. W panelu DirectAdmin udostępniliśmy instalator oprogramowania Installatron - pozwala to na szybkie i łatwe instalowanie oprogramowania typu CMS, forów itp.

W związku z tym nieznacznej zmianie uległy pakiety hostingowe dostępne dla panelu DirectAdmin, podstawową zmianą jest połączenie limitu dysku dla stron i poczty w jeden limit. Zapraszamy!

03.10.2014: Jesienna promocja: Darmowa rejestracja dwoch domen PL

  Zachęcamy do udziału w Jesiennej ofercie domenowej jaka została przygotowana dla Państwa. W promocji można zarejestrować bezpłatnie do 2 domen polskich (.PL). Promocja rozpoczyna się w dniu 06.10.2014 o godzinie 8:00, a kończy się w piątek 10.10.2014 o godzinie 14:00.

Promocją są objęte wszystkie domeny .PL, regionalne .PL oraz funkcjonalne .PL zarejestrowanych lub zgłoszonych nam do rejestracji w dniach trwania promocji.

W razie pytań prosimy o kontakt na domeny@linux.pl

31.01.2014: WAŻNE - Weryfikacja email domen gTLD

  Informujemy, iż od stycznia 2014 roku ICANN wprowadził na rejestratorów domen globalnych (gTLD) obowiązek weryfikacji adresów email z danych kontaktowych dla domen.

Potwierdzenie wygląda następująco:
- abonent przy rejestracji domeny, transferze, zmianie właściciela, a nawet zmianie samego adresu email, otrzymuje od rejestratora maila z prośbą o potwierdzenie maila (link do kliknięcia w mailu)
- abonent ma 15 dni na potwierdzenie
- jeśli abonent nie dokona potwierdzenia domena zostanie ZAWIESZONA i wszelkie usługi z nią związane przestaną działać.
- rejestrator wysyła dodatkowe przypomnienia o weryfikacji w 7 i 14 dniu.

Nie ma możliwości wyłączenia obowiązku potwierdzania danych kontaktowych. Abonent który potwierdzi swoje dane poprzez akceptację linku, w przypadku rejestracji nowych domen na ten sam kontakt nie będzie musiał ponownie potwierdzać danych - chyba, że dane się zmienią.

W razie pytań prosimy o kontakt na domeny@linux.pl

27.01.2014: Obniżka ceny na odnowienie domen .PL

  Zgodnie z naszymi wcześniejszymi zapowiedziami od poniedziałku 27 stycznia wprowadzamy nowy, dużo bardziej korzystny cennik domen internetowych!
  Dużej obniżce uległy między innymi ceny odnowień domen krajowych, przykładowo dla domen .PL cena odnowienia z 99 zł netto spadła na 79 zł netto za rok, zaś odnowienie domen com.pl kosztować teraz będzie 59 zł netto (dotychczas 75 zł netto). Dużo taniej zapłacić będzie trzeba również za rejestrację wielu domen międzynarodowych.
  Nowe ceny odnowień nie dotyczą domen utrzymywanych u innego operatora hurtowego niż Agnat Sp. z o.o. - o czym informowaliśmy niektórych z Państwa w osobnym komunikacie dotyczącym kodów authinfo przesyłanych przez AZ.pl.
  W związku z ciągłym rozwojem sądzimy, że jeszcze w tym roku uda nam się wprowadzić kolejne obniżki cen, zaś już niebawem zacznie działać nowy, darmowy kreator stron oraz nowy serwer z nowym panelem administracyjnym, który będzie do wyboru zamiast panelu ISPConfig.

pozdrawiamy i zapraszamy
Hosting.Linux.pl

26.11.2013: Dodanie do oferty linii serwerow VPS

Z przyjemnością informujemy o dodaniu do naszej oferty linii serwerów VPS - popularnej usługi pozwalającej niewielkim kosztem posiadać swój własny serwer z dostępem root. Więcej informacji na temat oferty: Serwery VPS.

14.09.2013: Awaria serwera isp.linux.pl

Z przyczyn technicznych nastąpiła dzisiaj w godzinach 14:30 - 16:30 przerwa w dostępie do serwera isp.linux.pl. Roczna dostępność serwera po awarii wynosi 99.79% co nadal stawia nas w czołówce firm hostingowych w Polsce.

28.08.2013: Przerwa w działaniu serwera pro.linux.pl

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, z powodu awarii jednego z dysków nastąpiła dzisiaj przerwa w działaniu serwera pro.linux.pl. Dysk został wymieniony na nowy i po sprawdzeniu systemu serwer został ponownie włączony około godziny 21:30.

23.08.2013: Koniec problemu z wysyłaniem poczty na skrzynki Gmail

Informujemy, że wysyłanie poczty na skrzynki Gmail odbywa się już bez opóźnień. Najprawdopodobniej główną przyczyną blokady było przekierowywanie poczty przychodzącej na swoje skrzynki Gmail, bez włączonego filtra antyspamowego (wraz z przenoszeniem spamu do katalogu Spam). Przy niektórych mocno obleganych skrzynkach Gmail traktował nasz serwer jako źródło tych wiadomości.

22.08.2013: Problem z pocztą Gmail

Jak pewnie część z Państwa zauważyła, od 3 dni występują problemy z dostarczaniem poczty na skrzynki Gmail. W testowanej przez nas skrzynce problem już nie występuje, ale z w kolejce nadal są pojawiają się niedostarczone listy. Według wstępnych szacunków problem pojawia się przy ustawionym przekierowywaniu swojej poczty na skrzynki Gmail, jednak czekamy na reakcję ze strony Google - gdzie zgłaszaliśmy to kilkukrotnie. Poinformujemy Państwa kiedy usterka zostanie usunięta.

21.08.2013: Naprawiony błąd instalatora APS: Wordpress i Joomla

Informujemy, że została usunięta już usterka instalatora pakietów Wordpress i Joomla. W razie problemów prosimy o kontakt.

12.08.2013: Błąd instalatora APS: Wordpress i Joomla

Informujemy, że podczas próby automatycznej instalacji pakietów APS - Wordpress i Joomla, może pojawić się błąd "ERROR Invalid ID". Reszta oprogramowania powinna się instalować bez przeszkód.
Pracujemy nad rozwiązaniem problemu i niezwłocznie poinformujemy o naprawieniu tych błędów.

09.08.2013: Aktualizacja panelu do wersji ISPConfig 3.0.5.3

Miło nam poinformować, że zaktualizowaliśmy nasz panel administracyjny do kolejnej wersji - oznaczonej numerem 3.0.5.3.

Wśród nowości między innymi:
- informacje o zajętości kont e-mail i stron po zalogowaniu;
- automatyczne powiadamienie mailem o przekroczeniu limitów przestrzeni;
- inne mniej widoczne usprawnienia i poprawki bezpieczeństwa

Ask a question online Write to us... Send