Obsługa DMARC

Informujemy, że od dziś każda nowo dodana domena w naszym panelu hostingowym DirectAdmin posiada poza SPF i DKIM, również automatycznie dodany wpis DMARC.

Czym jest DMARC?

DMARC (Domain-based Message Authentication, Reporting & Conformance) jest mechanizmem pozwalającym wskazanie serwerom pocztowym zachowanie w przypadku wiadomości, które niepomyślnie przejdą weryfikację za pomocą SPF i DKIM. Pozwala to zapobiegać podszywaniu się pod Państwa adresy e-mail i wskazanie by takie wiadomości były odgórnie odrzucane lub traktowane jako spam.

Dzięki odpowiednim wpisom w DNS możemy wskazać czy taka wiadomość ma trafić do kwarantanny, zostać usunięta czy też żadne czynności nie mają być podjęte. Dodatkowo możemy wskazać adres e-mail do przesyłania przez serwery pocztowe raportów weryfikacji dla swojej domeny.

Wielu największych dostawców usług poczty e-mail odnotowując obecność wpisu DMARC traktuje takich nadawców jako bardziej wiarygodnych, przez to ich wiadomości rzadziej trafiają do spamu, a również raportuje ręczne oznaczanie tych wiadomości jako spam przez swoich użytkowników.

Zapraszamy do przeczytania poradnika dotyczącego obsługi DMARC na naszych serwerach:

https://hosting.linux.pl/pomoc-hosting-31.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.