Włączyliśmy obsługę DKIM dla poczty

Informujemy, że w dniu dzisiejszym dodaliśmy obsługę DKIM (DomainKeys Identified Mail) dla wszystkich kont hostingowych. Standard ten umożliwia zapobieganie podszywaniu się pod inne osoby w e-mailach wychodzących.

Wszystkie domeny utworzone po 2 lipca 2019 roku posiadają domyślnie włączoną obsługę DKIM – dla domen dodanych wcześniej można w prosty sposób włączyć DKIM w panelu DirectAdmin. Po zalogowaniu do panelu, należy w sekcji Zarządzanie kontami E-mail przejść do linku Konta poczty EMAIL:

Pokaże nam się lista istniejących kont pocztowych, a pod spodem informacja czy DKIM jest włączone dla domeny oraz przycisk umożliwiający je włączyć lub wyłączyć.

Po kliknięciu w ten przycisk otrzymamy informację o włączeniu obsługi DKIM dla domeny, a system automatycznie wygeneruje odpowiedni klucz domeny i włączy jego używanie przez serwer poczty. W zarządzaniu DNS zostanie również dodany odpowiedni wpis dla strefy DNS domeny – będzie on używany do weryfikacji nadawcy przez serwery pocztowe odbiorców wiadomości.

Od tej pory możemy cieszyć się dodatkowym zabezpieczeniem weryfikacją swojej poczty wychodzącej, co zapobiegnie podszywaniu się pod naszą domenę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.